چرا کمپینگ اهمیت دارد؟

جمعیت انسان‌ها روز به روز بیشتر میشه و منابع طبیعی داره همین راه رو برعکس میره، پس در نتیجه سیاره دوست داشتنی ما درگیر مشکلات زیادی شده و اصلا حال خوبی نداره. هر روز شهرها مرزهاشون رو بیشتر میکنن و برای همین درخت‌ها، کوه‌ها و مناظر طبیعی زیادی از بین میرن.این اتفاقات باعث میشه گیاهان و حیوانات بیشتری منقرض بشن و حتی در آینده نه چندان دور این خطر چند برابر هم میشه.پس باید کلی حواسمون به طبیعت اطرافمون باشه.به نظرم همین الان وقتشه که بزنیم بیرونو بریم تو دل طبیعت .

وقتی راجب طبیعت حرف میزنیم اولین چیزی که به ذهنمون میرسه کمپینگه. بعضی‌هامون حتی ممکنه تصور درستی از کمپینگ و مسافرت های این مدلی نداشته باشیم و از گِل و لای، گرد و خاک، حشرات موذی فراری باشیم. ما اینجا قصد داریم چندتا دلیل ساده رو بهتون بگیم که چرا باید بریم کمپ و پیشنهاد می‌کنیم حتی برای یکبار هم که شده امتحانش کنید.

دوستی با طبیعت

فرقی نمیکنه چادر بزنید یا در یک اردوگاه شب رو سپری کنید، در هر حال شما ارتباط نزدیکی با برف، باران، باد و یا آفتاب خواهید داشت که این شاید باعث بشه چیزای جدیدی رو تو طبیعت خودتون کشف کنید. شما در این سفر شاهد شاهکارهای طبیعت خواهید بود کوه ها، دریاچه ها، تپه های شن و ماسه ای و درختان را از نزدیک مشاهده میکنید.

تقویت روابط

افرادی که شما با آنها زمان خود را در طبیعت سپری میکنید بسیار مهم هستند. شما در این سفر بیخیال تلفن همراه خواهید شد و یه ارتباط نزدیک و دوستانه جایگزین آن میشود. به اشتراک گذاشتن تجربیات شخصی در کنار هم باعث عمیق تر و صمیمی تر شدن دوستی ها خواهد شد.

آرامش جسم و روح

دانشمندان بر این باورند که فعالیت در فضای باز احتمال افسردگی در افراد را کاهش می‌دهد. دراز کشیدن زیر آسمانی پر ستاره به شما کمک می‌کند تا ریتم بدن شما منظم شود که این نظم به شما در داشتن خوابی با کیفیت و راحت کمک می کند .

کمپ رفتن بهانه خوبیست برای فرار از روزمرگی. نشستن کنار آتش و شنیدن صدای طبیعت روح ما را آرام خواهد کرد.

افزایش مهارت های زندگی

در کمپ شما به خود و همراهان خود تکیه میکنید تا نیازهای اساسی خود را برآورده کنید با چالش های جدیدی روبرو میشوید که اعتماد به نفش شما را افزایش میدهد.

و در آخر یادمون باشه طبیعت متعلق به همه است و باید مراقبش باشیم.

از امروز شما میتونید با دنبال کردن هشتگ مخصوص #باید_دید_باید_گشت با جاهای مختلف کشور عزیزمون آشنا بشید و اطلاعات بیشتری در خصوص لوازم مورد نیاز برای این سفر هیجان انگیز کسب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.