اُپرت، مرز جنگل و کویر

 

محلی که در این قسمت  معرفی میکنیم منطقه ای به نام  اوپرت هستش که به عنوان مرز بین مازندران و سمنان از آن یاد می کنند  .

این منطقه در جنوبی ترین نقطه مازندران و شمالی ترین قسمت سمنان واقع شده است و به دلیل تلاقی دو اقلیم مختلف شما شاهد جنگل , دشت, کویر و بیابان در فاصله اندک از یکدیگر خواهید بود .رشته کوهی که همانند دیوار مسیر عبور ابرهارا سد میکند منظره  خیره کننده ای را رقم میزند که ساعت ها میشود به آن چشم دوخت .  ساکنین منطقه از اوپرت به عنوان منطقه ای ییلاقی استفاده میکنند و به دلیل وجود دشت های سرسبز دام های خود را در آنجا به چرا میبرند .

 

 

 

 

مسیر اول از جاده سمناناز سمنان به سمت شهمیرزاد بروید از آنجا به سمت فولاد محله حرکت کنید.
در مسیر به یک دو راهی می رسید که سمت چپ می رود و روستاهای ورگو ، پرور ، کلیم ، کاورد ،فیسک ، تلاجیم ، ملاده ، سرخده و بعد دره اوپرت تا مسیر سرخده حدود چهار ساعت می باشد.
مسیر دوم:از شهمیرزاد به سمت روستای چاشم و از آنجا به سمت هیکو ، ملاده ، سرخده بروید. ناگفته نماند که این مسیر جزو مسیرهای آسان و قابل دسترس برای همگان نمی باشد.

بهترین زمان برای سفر به این منطقه بهار و تابستان میباشد ولی دیدن رنگ های مختلف درختان در فصل پاییز هم زیبایی خاص خودش را دارد . بیشتر مسافران برای اقامت در اوپرت از چادر شخصی خود استفاده میکنند ولی میتوان از خانه های ییلاقی روستاهای اطراف هم استفاده کرد .

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.