چرا باید ورزش کنیم ؟

 

از این قسمت قراره در مورد کلی موضوع جدید باهم حرف بزنیم . این موضوعات قراره پیرامون ورزش , تغذیه , علم تمرین و مسائل مربوط به سلامتی باشن  و سعی کردیم مطالب طوری انتخاب بشن که هم برای ورزشکاران جذاب باشه و هم برای افرادی که خیلی وقت برای ورزش کردن ندارن مفید باشه . شما هم اگر سوالی در رابطه با این مسائل دارین با ما در میان بذارین که راجع بهشون صحبت کنیم .

اول از همه شاید براتون سوال باشه که اصلا چرا باید ورزش کنیم و یا این که کلا ورزش چه تاثیری روی بدن ما داره و چقدر تو زندگی ما اهمیت داره . کسانی که ورزش میکنند احتمال روزی چند بار این سوالات رو از دوستان و اطرافیان خود میشنوید و باید هر دفعه کلی وقت صرف کنن و توضیح بدن که طرف مقابل قانع بشه  .

امروز بعضی از تاثیرات مثبت ورزش رو باهم درمیان می گذاریم و بعد اون شاید جواب  دادن به این سوال که چرا باید ورزش کنیم دیگه براتون سخت نباشه .

 

  1. یکی از مهمترین تاثیرات ورزش حفظ تناسب اندام و کنترل وزن است که این کار به وسیله افزایش متابولیسم و افزایش سوخت و ساز پایه بدن انجام میدهد .
  2. ورزش کردن باعث ترشح هورمون های مختلفی در بدن از جمله سروتونین و اندورفین میشود که به جلوگیری از افسردگی , کاهش استرس و داشتن حس بهتر و شادی می انجامد .
  3. فعالیت بدنی منظم منجر به افزایش قدرت و استقامت در بدن میشود و با بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی و ارائه بهتر اکسیژن و مواد مغذی به بافت ها باعث میشود شما انرژی بیشتری در مقابله با کار های روزمره خود داشته باشید .
  4. ورزش منظم باعث بهبود کیفیت خواب میشود و همچنین باعث میشود در زمان کوتاه تری به خواب بروید و خواب منظم و با کیفیتی داشته باشید .
  5. ورزش کردن به خصوص شرکت در تمرین های تیمی و گروهی باعث بهبود روابط اجتماعی و داشتن لحظات شاد و مفرح برای افراد میشود .
  6. فعالیت ورزشی منظم با شدت متوسط باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی و ایمونو بدن میشود و بدن شما به مقاومت بیشتری در مقابل بیماری ها و میکروارگانیسم ها دست می یابد .
  7. شما میتوانید به کمک فعالیت ورزشی منظم و تنظیم آنتی اکسیدان ها در بدن به جلوگیری از آسیب به سلول های بافت های مختلف بدن از جمله پوست و دیگر بافت ها کمک کنید .
  8. حفظ وضعیت درست بدن در حالت های مختلف یا اصطلاحا پوسچر صحیح برای جلوگیری از آرتروز و درد مفاصل بسیار مهم است و ورزش بهترین راه برای اصلاح وضعیت های غلط مختلف در بدن می باشد .

 

اگر به طور خلاصه بخواهیم بهتون بگیم اگر به سلامتیتون اهمیت میدین باید ورزش کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.