پارک جنگلی سراوان

 

امروز قراره در مورد یکی از سرسبزترین و قدیمی ترین جنگل های کشورمون صحبت کنیم که گونه های گیاهی بسیار متنوع باعث شده در سطح ایران و جهان کم نظیر شود.

این بهشت سرسبز پارک جنگلی سراوان نام دارد. با خارج شدن از شهر رشت و فقط با طی کردن حدودا ۱۵ کیلومتر میتوانید به یکی از زیبا ترین مناطق استان گیلان سر بزنید.

برای رسیدن به منطقه از جاده ای هموار عبور خواهید کرد پس نگران راه رسیدن پارک جنگلی سراوان نباشید . از نظر پوشش جانوری ، پرندگان و ﺟﺎﻧﻮران ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ مانند قرقاول، ﮐﺒﮏ، دارﮐﻮب، ﺟﻐﺪ ﺟﻨﮕﻠﯽ، ﺧﺮﮔﻮش، راﺳﻮ و… و ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن و ﺣﺸﺮات ﻣﺘﻨﻮع در این منطقه زندگی میکنند و از نظر پوشش گیاهی نیز درختان و گیاهانی مانند بلوط، ممرز و انجیلی ، گونه های توسکا و اوجا، کاج تدا و کاج سیلوستریس و سرونقره ای و زربین وجود دارند.

یکی از جذاب ترین تفریحات پارک جنگلی سراوان قایق سواری روی مرداب سبز پوشیده شده از گیاهان مختلف زیر سایه درختان بلند و سکوت و آرامش جنگل است.از دیگر تفریحات این پارک میشود به سوار شدن موتور ۴ چرخ و پینت بال اشاره کرد.همچنین برای آشنایی بیشتر با فرهنگ ، آداب و رسوم وغذا های محلی منطقه میتوانید از موزه میراث روستایی گیلان که در پارک جنگلی سراوان قرار دارد دیدن فرمایید.

امکانات :

این پارک دارای دو درب ورودی، آلاچیق ها و تاسیسات رفاهی، میز و نیمکت، کباب پز، محوطه بازی برای کودکان، وسایل بازی کودکان، سطل زباله، سرویس بهداشتی، سکوی نصب چادر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.