بهداشت و سلامت در کمپینگ

 

در این قسمت طبق قرارمون میخواهیم کمی پیرامون کمپینگ و کمپ رفتن  با هم صحبت کنیم .  در این قسمت باید دید باید گشت  به نکات ایمنی و مسائل مربوط بهداشت و حفظ سلامتی در هنگام سفر اشاره میکنیم . اگر بخواهیم هنگام سفرتون درگیر بیماری وآسیب های غیر منتظره نشید باید یه سری نکات رو رعایت کنید.

  • واکسیناسیون :

واکسیناسیون کردن قبل از سفر به توصیه پزشک با توجه به تاریخچه بیماری های هر فرد و مقصد مورد نظر خیلی میتونه به حفظ سلامتی کمک کنه .

  • داشتن آب و غذای سالم :

حتما به داشتن غذای سالم و آب آشامیدنی در هنگام سفر توجه کنید چون بیماری های عفونی بسیاری ناشی از میکروب ها از خوردن آب و غذای آلوده در کمین شما هستند .در مورد آب و غذا به این نکته ها توجه کنید که دچار مشکل نشید .

– آن هارا در ظروف محکم در بسته و ضد آب قرار داده و در خنک کننده ها

آن ها را خنک و تازه نگه دارید

– دست ها و ظروف را قبل از استفاده بشویید .

– غذا های خام و پخته را جدا کنید .

  • انجام فعالیت های بدنی :

کمپینگ یک راه عالی برای انجام فعالیت های بدنی است . شما میتوانید راه رفتن, دویدن ,دوچرخه سواری و شنا را در برنامه کمپینگ خودتون قراربدین . در انجام فعالیت های بدنی هم باید نکات ایمنی رو رعایت کنید   .مثلا استفاده از کتونی مناسب هنگام دویدن یا استفاده از کلاه ایمنی در دوچرخه سواری .

  • توجه به مونوکسید کربن :

مونوکسید کربن به دلیل بی بو و بی رنگ بودن به سختی قابل تشخیص است ، به همین دلیل همه ساله جان چندین هزار نفر را در سراسر دنیا میگیرد. حتما هنگام استفاده اجاق گاز , بخاری , فانوس و کوره های ذغالی مخصوصا در فضاهای بسته ,چادر و کابین به خطر مسمومیت با مونوکسید کربن دقت کنید .

  • اجتناب از حیوانات خطرناک :

هنگام مشاهده حیوانات سعی کنید از دور به دیدن زیبایی های آنها بپردازید و از دست زدن به آنها و غذا دادن به آن ها اجتناب کنید و اگر دارید حیوان خانگی خود را همراه خودتان به کمپ ببرید حتما از واکسینه بودن آن مطمئن شوید تا از انتقال بیماری جلوگیری شود .

  • مبارزه با نیش حشرات :

کنه ها , پشه ها و حشرات دیگر میتوانند حامل بیماری های بسیاری باشند به همین دلیل باید بر روی پوستتان از محلول هایی که از نیش حشرات جلوگیری میکنند استفاده کنید . برای تشخیص حشرات و مخصوصا عنکبوت ها بهتر است از لباس های رنگی استفاده کنید چون دیدن آنها روی لباس های تیره مشکل تر است .

صحبت امروز که مربوط به نکات ایمنی و سلامتی است قراره توی دوتا  قسمت راجع بهش حرف بزنیم چون نکات مهم زیادی هست که باید بهشون اشاره کرد  .

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.